Ürün Ara

loader

Sektörden Kazandığımızı Sektöre Yatırıyoruz.Özdemir ATA
Teksan Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanı
 
Teksan Jeneratör olarak 1994 yılından bu yana insana ve çevreye duyarlı kesintisiz enerji çözümlerimiz ile hizmet veriyoruz. Üstün teknoloji ile geliştirdiğimiz ürünlerimizi dünyanın değişik bölgelerindeki birçok ülkeye ihraç ediyoruz. Bugün Kuzey Kutbu’nda da Mısır Çölü’nde de ihtiyaç duyulan enerjiyi güvenilirliğini ispatlamış ürünlerimizle sağlıyoruz.
Sektörden kazandığını yine sektöre yatıran bir şirketiz. İstanbul’da küçük bir atölyede dizel jeneratörler üreterek başladığımız yolculuğumuzda bugün ilklere imza atan öncü bir marka olarak ilerliyoruz. Sadece bugünün ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmiyor, aynı zamanda geleceğin teknolojilerini de geliştirmek için çalışıyoruz.
Güçlü mühendislik birikimimiz ve teknolojik alt yapımız ile farklılaşıyoruz. Dizel jeneratörlerimize ek olarak doğalgazlı ve biyogazlı jeneratör setlerimiz, mobil aydınlatma kulelerimiz, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan kojenerasyon, trijenerasyon ve hibrit güç sistemlerimiz de ürün gamımızda önemli bir yere sahip.
Ürünlerimizde en yeni teknolojilere sahip dünyaca ünlü motor ve alternatör markalarını kullanıyoruz. Sunduğumuz çözümlerde uzaktan izleme, akıllı batarya yönetim sistemi, hibrit güç gibi son teknoloji özellikler bulunuyor. Hibrit teknolojileri kullanabilen sayılı dünya şirketlerinden biriyiz.
Yerli istihdamı artırmak ve ülke ekonomisine katma değer sağlamak bizim için büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda Kocaeli Serbest Bölge’de 50 bin metrekareden fazla üretim alanına sahip ikinci fabrikamızı kurduk. Son teknolojiye sahip ekipmanlarla donattığımız fabrikamız Türkiye’nin en modern üretim tesislerinden biri.  Bugün şirketimiz bünyesinde yaklaşık 700 kişi çalışıyor.  İkinci fabrikamızın tam kapasite çalışmaya başlaması ile birlikte hem üretim de hem de istihdam da önemli bir artış yaşayacağız.
Biz ülkemize ve insanımıza sonsuz güven duyuyoruz. Güvenimizin göstergesi olarak en zorlu koşullarda bile sektöre yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu da beraberinde başarıyı getiriyor. Son yıllarda küresel ekonomideki olumsuz tabloya rağmen büyüme ivmemizi sürdürüyoruz. 2016 yılında ciromuz 100 milyon Euro’ya ulaştı. 2017 yılı için ise hedefimizi yüzde 20 büyüme ile 120 milyon Euro olarak belirledik.
Teksan Jeneratör olarak İSO “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” ve TİM “Türkiye’nin İlk 500 İhracatçı Firması” arasında bulunuyoruz. Ayrıca “En hızlı Büyüyen 50 İhracatçı Şirket”ten biriyiz.
İhracat odaklı bir şirketiz. Üretimimizin yüzde 40’ını doğrudan ihraç ediyoruz. Nepal’dan Bolivya’ya, Yeni Zelanda’dan Tanzanya’ya kadar uzanan geniş bir pazar ağını yönetiyor, 120’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. 2016 yılında ihracatımızda Irak, Cezayir, Yunanistan, Rusya Federasyonu, Libya, Kazakistan, Suudi Arabistan, Katar ve Polonya öne çıkan ülkeler oldu.  2017 yılında en önemli hedeflerimizden biri de yeni pazarlara açılarak ihracat yaptığımız coğrafyayı genişletmek. Bu anlamda barındırdıkları potansiyel ile özellikle Afrika ülkeleri odağımızda olacak.
Global bir marka olmanın yolunun Ar-Ge ve inovasyondan geçtiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda Ar-Ge ve inovasyona büyük önem veriyoruz. Türkiye’de Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan ilk 100 firma arasındayız. Ürünlerimizle olduğu kadar hizmetlerimizle de inovatif bir şirket olmayı hedefliyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel tasarlanan ürünlerimiz ve sürekli gelişime odaklı hizmetlerimizin bu vizyonumuzun bir yansıması olduğunu söyleyebiliriz. 
Güçlü Ar-Ge departmanımızla bugüne kadar pek çok özel projeye imza attık. Örneğin Türkiye’nin ilk yerli kojenerasyon ve trijenerasyon sistemlerini hayata geçirdik. Son olarak 2015 yılında pazara sunduğumuz, TÜBİTAK-TEYDEB Başarı Hikayeleri kitabına da girmeyi başaran Türkiye’nin ilk yerli hibrit güç sistemlerini geliştirmekten gurur duyuyoruz. Çok yakın bir zamanda faaliyete geçecek Ar-Ge merkezimizin açılması ile daha fazla başarı hikâyesine imza atacağımıza inanıyoruz.


12.06.2017